Sprzęt na siłownie w najlepszej cenie

Kiedy nadchodzi jesień aktywne osoby mają coraz mniej opcji do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Za oknem deszcz i niskie temperatury, przez co o wiele trudniej jest się przemóc aby rozpocząć trening. W takiej sytuacji, szczególnie kiedy nadchodzi zima, część sportowców przenosi się do siłowni miejskich, gdzie wykupują karnety i korzystają ze sprzętu. Jednak własne gniazdko do ćwiczeń można mieć także w swoim domu, wystarczy zainwestować w odpowiedni asortyment.

Określ swoje potrzeby

Jeżeli chcesz ćwiczyć we własnym domu nie musisz robić tego w zupełnie osobnym pomieszczeniu, w końcu nie każdy dysponuje taką przestrzenią. Wystarczający będzie kąt w salonie lub w sypialni, szczególnie jeśli mieszkamy w pojedynkę. Sprzęt na siłownie to bardzo rozległy temat, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób interesuje się różnego rodzaju treningami. Oto kilka sugestii, które mogą cię zainteresować:

  • rowerek stacjonarny – klasyka gatunku, jednak kto nie lubi jeździć na rowerze?
  • atlas do ćwiczeń – popularny w siłowni, do domu rzadziej wybierany, jest jednak szalenie praktyczny;
  • orbitrek – jeżeli dysponujesz mniejszą przestrzenią to jest dobry produkt dla ciebie, łączy w sobie bowiem cechy dwóch powyższych urządzeń.

Oczywiście wybór jest znacznie większy, jednak powyższe urządzenia wydają się być najbardziej praktycznymi w zaciszu naszego domu. Można także zainwestować w bieżnię, ta jednak zajmuje szalenie dużo miejsca.

Gdzie kupić sprzęt?

Kiedy wybieramy się do stacjonarnego sklepu, w którym dostępny jest sprzęt na siłownie, ceny mogą nas przyprawić o ból głowy. Na szczęście nie musimy się nimi sugerować, są bowiem bardzo zawyżone. Aby móc utrzymać salon stacjonarny, mieszczący się często w kosztownej galerii handlowej, jego właściciel musi narzucić większą marże niż zwykle. Dlatego wizyta w takim miejscu jest wskazana wyłącznie do przejrzenia asortymentu dostępnego aktualnie na rynku. Przede wszystkim należy znaleźć outlet sportowy, dostępny również internetowo. Takie miejsce udostępnia nowe modele bieżni czy atlasów, jednak pochodzą one z wyprzedaży, dlatego bywają nawet o 70% tańsze. Niekiedy trafiają się tam modele uszkodzone w niewielkim stopniu, jednak dostatecznym na tyle, aby nie nadawały się na siłownie. Jednak w domu można je wykorzystać bez problemu, przeważnie wada dotyczy jakiś uszkodzeń mechanicznych, które nie mają wpływu na funkcjonowanie urządzenia. Kolejnym, dobrym pomysłem jest zakupienie używanego sprzętu.  Lokalne siłownie systematycznie starają się wymieniać stary sprzęt, który następnie trafia do sprzedaży. W sieci, na aukcjach online możesz poszukać takich okazji.